Champ Class Fight Night 2

WKN z już dziś zapowiedzianymi oficjalnie dwiema walkami o pasy Mistrza Świata w kickboxingu „oriental rules”, czyli na zasadach K-1 – ale na pięciorundowym dystansie (standardowo walki trwają 3 rundy). W walce wieczoru ulubieniec miejscowej publiczności – Tomasz Makowski – bronić będzie tytułu w wadze 58.6 kg, a jego rywalem został wyznaczony 24-letni Egipcjanin Ahmed Gamal Mohamed Mabrok. W drugim pojedynku wystąpi wrocławianin Paweł Jędrzejczyk, który broni zdobytego w ubiegłym roku tytułu w kategorii 82,1 kg. On także ma wyznaczonego do walki rywala z Egiptu, jakim jest Abdel Khader Ahmed.

Dodatkowo podczas gali rozegrany zostanie mecz Polska vs Słowacja z udziałem wielu doświadczonych polskich zawodników, o których składzie poinformujemy wkrótce. Galę zaszczycą obecnością władze organizacji WKN, w tym prezydent Stephane Cabrera. Całość koordynować będzie przedstawiciel tej organizacji w Polsce – Cezary Podraza. Obecnie trwają rozmowy nad tym, by gala została pokazana w relacji telewizyjnej. W ubiegłym roku wszystkie 1,5 tysiąca biletów na wydarzenie zostało wyprzedanych w dwa dni i wielu kibiców odeszło z kwitkiem z przed hali. Prawdopodobnie w tym roku będzie podobnie, ponieważ jest to największa hala w tym mieście.

Dwaj zaproszeni zawodnicy są niezwykle utytułowani i wszechstronni, startując w różnych formułach walki, w tym w stylu Sanda – niezwykle popularnym w krajach arabskich. Obaj są dwukrotnymi mistrzami kraju w tej formule. Mają również za sobą karierę w boksie, traktowanym jako uzupełnienie występów kickbokserskich. Mabrok jest m.in. mistrzem świata z 2004 roku. W 2008 roku był amatorskim mistrzem świata w kickboxingu (low-kick). Ma stoczonych 78 walk z czego tylko 2 razy przegrał. Jego cięższy kolega (Abdel Kader Ahmed) był mistrzem Afryki w Sanda i amatorskim mistrzem świata w kickboxingu (full-contact) w 2008 roku. Na 76 pojedynków przegrał 12 razy.

Jak zapewne pamięta większość polskich kibiców 5 grudnia ubiegłego roku, na gali WKN Poland „Champ Class Fight Night”, polscy fighterzy pokonali w walce o pasy Wlocha Patricka Cartę (Makowski) i Portugalczyka Angelo Silvę, którego zwyciężył Paweł Jędrzejczyk. Później obaj Polacy udali się do Tajlandii, gdzie przygotowywali się do kolejnych walk, tocząc przy okazji mordercze pojedynki z miejscowymi zawodnikami.