Jędrzejczyk vs Groenhart on MFC14!

Nazwiska Clyde’a Petresa w świecie kickboxingu przedstawiać nie trzeba. Prowadzi w Holandii jeden z najsłynniejszych gymów na świecie.
Z Tomaszem Makowskim, szefem organizacji MFC rozmawialiśmy w piątek 27 lipca. Pytaliśmy go o przeciwni…ka Pawła Jędrzejczyka, obecnego Mistrza MFC na gali w Zielonej Górze 22 września. Wtedy jeszcze nie wszystko było dopięte na ostatni guzik. Ostateczna decyzja zapadła w weekend.
– Dużo rozmawialiśmy z Clyde’m Petresem, ma dla Pawła bardzo dobrego przeciwnika na wrześniową galę. To bardzo dobre nazwisko – Fernando Groenhart. Fernando miał też inną propozycję walki, ale ta dla MFC wydała mu się atrakcyjniejsza – podkreśla „Maku” i dodaje: – Ta walka to będzie hicior! W przeszłości Fernando Groenhart bił się dla bardzo dobrych organizacji. Cieszę się, że dogadaliśmy sprawę z promotorami.
Ciekawostką jest fakt, że Groenhart to brat Murthela Groenharta, w przeszłości zwycięzcy turnieju K-1 World MAX. Od 2012 Murthel Groenhart jest związany z Glory. W 2017 był nawet mistrzem tej topowej organizacji w kategorii półśredniej, tytuł stracił w lutym 2018.
A Paweł Jędrzejczyk? Szerzej przedstawiać tego pana nie trzeba. To m.in. kilkukrotny zawodowy Mistrz Świata WKN i WKA. Jako pierwszy Polak zawalczył dla Glory. Gdyby wymieniać wszystkie tytuły Jędrzejczyka, zrobiłaby się z tego długa litania. We wrześniu 2017 r. zdobył tytuł Mistrza. Wtedy pokonał Guillermo Bloklanda.
Walka Jędrzejczyk – Groenhart, której stawką będzie właśnie ów pas mistrzowski, rzeczywiście zapowiada się niesamowicie.”

Informacja z ostatniej chwili.

” Stawka mojej najbliższej walki wzrosła. Zawalczymy aż o trzy mistrzowskie pasy. Będę oczywiście bronił tytułu organizacji MFC, której jestem mistrzem. Kolejne dwa tytuły to prestiżowe i znane na całym świecie ISKA i WKA. To oczywiście tylko miły „smaczek” bo czy na szali są trzy pasy czy żaden, zawsze walczę tak samo – daje z siebie wszystko!”

-mówi Paweł Jędrzejczyk…

 

Najnowsze wpisy

Przygoda z filmem

Paweł Jędrzejczyk zagrał u boku Andrzeja Młynarczyka w serialu Dzielnica Strachu. Emisja w

Czytaj więcej

Wygrana walka zawodnika Wergi Gym

Zawodnik Wergi Gym Marcin Maracz, po raz kolejny zwycięzył na gali MFC w Zielonej Górze. Gala

Czytaj więcej
WERGI 2022

Forma w 2022!

  Prędzej czy później osiągam każdy cel który sobie wyznaczam. Moje marzenia to

Czytaj więcej