Paweł stoczył walkę na słynnym Lumpinee Stadium!

Paweł spełnił swoje wielkie marzenie i wystąpił na słynnym Lumpinee Stadium w stolicy Tajlandii, Bangkoku, gdzie odbywają się największe walki Muay Thai. Polak reprezentujący Sasiprapa Gym we wtorek, 5 lutego 2013, wystąpił na gali przeciwko angielskiemu rywalowi żyjącemu w Tajlandii i trenującemu w Kiatphet. To właśnie jego zawodnik walczył z Polakiem i decyzją sędziów Anglik został uznany za zwycięzcę po bardzo wyrównanym pojedynku w kategorii do 176 funtów (80 kg).

Stadion Lumpinee działa nieprzerwanie od 8 grudnia 1956 roku promując tajską kulturę i niepowtarzalność boksu tajskiego. Poziom rozgrywanych tam walk, przewyższa większość podobnych widowisk sportowych na świecie. Wystąpienie tam od zawsze należało do do wielkiego zaszczytu. Niebawem to historyczne miejsce ma zostać wyburzone i przeniesione za miasto, a w zamian mają powstać biurowce.

„Przegrałem nieznacznie, dosłownie o włos z zawodnikiem promotora gali, ale nie mam absolutnie pretensji do sędziów. Owszem lepiej boksowałem i kilka razy chwiał się po moich ciosach, ale to tu się nie liczy. Rywal był lepszy w klinczu i o werdykcie chyba zdecydowała czwarta runda, gdy udało mu się mnie obalić. Porażka trochę boli, jednak ja cieszę się, że mogłem tu zawalczyć. Emocje były nieprawdopodobne. Hala nabita ludźmi do końca. Walczyłem na Rajadamnern, ale tutaj przeszło to wszystko co widziałem. Były stacje telewizyjne. Miałem ósmą walkę na dziewięć, które się odbywały tego wieczora. Przede mną był main event gali, więc choćby z tego względu to była walka, która budziła zainteresowanie.”
– powiedział nam w telefonicznej rozmowie polski zawodnik.

Najnowsze wpisy