Wergi Mistrzem Świata WKA 2014

Stawką zakontraktowanego na pięć rund po trzy minuty pojedynku był pas Zawodowego Mistrza Świata WKA ThaiBoxing w kategorii do 81 kg. Początkowo przeciwnikiem Pawła miał być Słowak Daniel Hromek, jednak zawodnik ze Słowacji wycofał się na 10 dni przed walką z powodu kontuzji. Organizator stanął jednak na wysokości zadania, znajdując solidnego rywala z Chorwacji.

Josip Balentovich postawił od pierwszych sekund walki mocny opór Pawłowi. Widać było, że nie przyjechał do Poronina tylko po wypłatę i chce walczyć o zwycięstwo. Powracający po 15-miesięcznej przerwie zawodnik z Wrocławia potrzebował chwilę aby znaleźć swój rytm walki i przejąć inicjatywę. Taktyka na walkę Pawła było mocne okopywanie nóg przeciwnika. Założenia taktyczne przynosiły efekty i po czwartej rundzie widać było, że Chorwat schodzi na przerwę z grymasem bólu na twarzy.

Piąta runda była wyczekiwaniem, po którym niskim kopnięciu noga Chorwata odmówi posłuszeństwa. Stało się to dość szybko i sędziujący walkę słynny Jopie Ubeda przerwał pojedynek.
Werdykt był już tylko formalnością. Paweł Jędrzejczyk po ciekawej walce zdobył tytuł Zawodowego Mistrza Świata WKA Muay Thai w kategorii do 81 kg.Powrót po 15 miesiecznej przerwie okazał sie bardzo udany i tym razem obyło sie bez kontuzji.

(źródło Kickboxing24.pl)

 

Najnowsze wpisy