Wergi w walce wieczoru na MAC1!

Już dziś możemy zapowiedzieć kolejny pojedynek Muay Thai o pas Interkontynentalnego Mistrza Świata organizacji WMC, który odbędzie się na gali Martial Arts Contest 1 „Polska vs Tajlandia” w hali „Orbita”we Wrocławiu, w dniu 24-go października 2015 roku. Stoczy go rodowity wrocławianin i jeden z najlepszych polskich zawodników tajskiego boksu oraz Kickboxingu, Paweł „Wergi” Jędrzejczyk. Jego rywalem zaś będzie legendarny tajski mistrz, Thanenlek Chompon.

Pojedynek odbędzie się w wadze półciężkiej, do 79,4 kilogramów i będzie walką wieczoru.
34-letni Paweł Jędrzejczyk to wielokrotny mistrz świata w Kickboxingu, a także uczestnik walk Muay Thai w Tajlandii. Wrocławianin jest pierwszym Polakiem, który walczył i wygrał walki na najsłynniejszych arenach w ojczyźnie Muay Thai, czyli Rajadamnern Stadium i Lumpinee Stadium w Bangkoku. Tylko w tym roku dwukrotnie walczył na światowej imprezie Max Muay Thai wygrywając i remisując jedną walkę z tajskimi rywalami.

Teraz Polaka czeka kolejny mocny sprawdzian, bowiem Thanenlek Chompon ma za sobą ponad 200 stoczonych pojedynków, z czego aż 180 wygrał, a tylko w 40 razy odnotował porażki. 6-krotnie także remisował walki, co na trudnym tajskim rynku jest wybitnym wynikiem. Taj był mistrzem słynnego Rajadamnern Stadium i mistrzem Tajlandii.

Pełen wiary w możliwości Jędrzejczyka jest prezes Polskiego Związku Muaythai i pomysłodawca meczu, Rafał Szlachta, który mówi: „Wierzę, że Jędrzejczyk sprosta zadaniu i niesiony dopingiem wrocławskiej publiczności postawi mocny opór Tajowi. Chcieliśmy bardzo by w tym meczu walczył zawodnik z Wrocławia, a Paweł jest bezwzględnie najlepszym zawodnikiem z Dolnego Śląska i jednym z najlepszych w Polsce.

Dodatkowo walczył w Tajlandii i zna wojowników z tego kraju. Co więcej, jest jednym z niewielu, którzy potrafili z nimi wygrywać. Na taką postawę liczę i ja, i liczyć mogą kibice Sztuk Walki, którzy zjawią się w hali”.
Transmisja gali na żywo w Polsat Sport!

Najnowsze wpisy

Przygoda z filmem

Paweł Jędrzejczyk zagrał u boku Andrzeja Młynarczyka w serialu Dzielnica Strachu. Emisja w

Czytaj więcej

Wygrana walka zawodnika Wergi Gym

Zawodnik Wergi Gym Marcin Maracz, po raz kolejny zwycięzył na gali MFC w Zielonej Górze. Gala

Czytaj więcej
WERGI 2022

Forma w 2022!

  Prędzej czy później osiągam każdy cel który sobie wyznaczam. Moje marzenia to

Czytaj więcej